FAQ – Vaše otázky

Ptáte se. Odpovídám.

Kde učím?

Po vzájemné domluvě online či offline. Online přes různé aplikace – nejčastěji Skype či Google Meet. Offline v mé učebně v Hostýnské ulici 280, v domečku se zahrádkou blízko centra města. Firemní výuka probíhá (po domluvě) přímo ve firmě či samozřejmě online.

Můj ideální student?

Jste to vy, motivovaní něco se naučit, otevření novým myšlenkám a zážitkům. Vy, kteří jste rádi mezi lidmi a nebráníte se novým přátelstvím. Máte svůj cíl a za ním jste ochotní jít. Jste odhodlaní něco pro sebe udělat. Výuka jazyka stojí čas i peníze, proto by byla škoda nevyužít náš společný čas na maximum. Zařadíte se mezi početnou skupinu mých skvělých ideálních studentů i vy?

Bude mi stačit hodina výuky týdně?

Asi vás zklamu. Hodina je naprosté minimum, pokud se chcete v jazyce zlepšit. Mým cílem je vás pro angličtinu nadchnout a  nastartovat vaši cestu, a zábavným způsobem vás přimět k pravidelným aktivitám v cizím jazyce. Výhodou studia se mnou je propojení s ostatními studenty, vzájemná motivace a komunikace anglicky i mimo lekce. Pro mé studenty je naprosto samozřejmé automaticky přepnout do angličtiny, i když se třeba potkáme na nákupu či na ulici ve městě. Jsou tak perfektně vybaveni odcestovat do světa a nezažívat ty někdy trapné chvíle mlčení, potřebují-li něco nečekaně v angličtině sdělit. 

A co domácí úkoly? Vážně jsou potřeba??

To slovo nemám ráda, kdo by měl. Zároveň ale víme, že čím častější kontakt s cizím jazykem, tím lépe. Myslím to s vámi dobře. Nechcete přece vyhazovat peníze za výuku oknem. Snažím se, aby nová látka byla vždy řádně procvičená, a to ideálně zábavným způsobem. A jelikož společně strávený čas na hodině raději trávím vzájemnou komunikací než vyplňováním cvičení v knize, po každé hodině dostanou mí studenti tipy, kde a jak si nově nabyté znalosti sami procvičit a upevnit. To samé před lekcí – kdy s dostatečným předstihem posílám studentům plán lekce tak, aby věděli, o čem se budeme společně bavit. Mé „úkoly“ vás budou bavit! 

Chci číst v angličtině, ale nevím co. Poradíte?

Jsem knihomol a moc ráda poradím. K zapůjčení nabízím knihy, časopisy, učebnice, slovníky, CD a DVD. Nabídku neustále rozšiřuji o nové tituly. Takže nejlepší je se do mé „knihovny“ stavit mrknout, vybrat si, a pak už se jen začíst. Prozkoumejte celý seznam zde.

Jak probíhá lekce?

Každá lekce je originální obsahem, ale podobná strukturou. Na začátku si krátce popovídáme o tom, co je nového, jak se vám daří a jak se cítíte. Já tak můžu přizpůsobit zbytek lekce vašemu rozpoložení. Zopakujeme si, co jsme probrali v minulé lekci, zodpovím vaše dotazy. Představíme si nové téma, vysvětlíme a procvičíme. Nakonec shrneme a dáme si cíl pro příští setkání. Po lekci budete mít vše zapsáno ve vaší složce, včetně podkladů pro samostudium. 

Většinou se chcete přestat bát mluvit, na hodině tedy mluvíme převážně anglicky. Není ale třeba se ničeho bát, slovní zásobu přizpůsobuji úrovni studentů a dbám na to, aby všichni rozuměli a cítili se dobře. Učím bez učebnic – ty můžete využívat doma při samostudiu. Nejdůležitější jste pro mne vy a váš pokrok. Proto se snažím, abyste mluvili co nejvíce. Učím komunikativní metodou, za pomocí audiovizuálních pomůcek, internetu, videí, hudby. Témata lekcí volím podle vašich přání. Vytvářím plány lekcí na míru. Považuji se za vašeho průvodce. Ukážu vám cestu, pomůžu odstranit překážky a úskalí, a budu vás motivovat k vašemu vysněnému cíli. Moc se těším na váš pokrok, který je pro mne tou nejlepší odměnou. Těšíte se také?

Jaká učebnice je ta NEJ?

Taková učebnice bohužel neexistuje, alespoň já ji ještě neobjevila. Mí studenti většinou prošli za svůj studijní život několik učebnic, některé možná i několikrát, ale jejich znalosti neodpovídají vynaložené energii a penězům za materiály. Proto se vždy na začátku kurzu shodneme, jakou cestou půjdeme. Zda za podpory učebnice, kterou ale mí studenti využívají hlavně pro domácí přípravu a samostudium, nebo zda budeme využívat aktuální a  „živé“ materiály. 

Chci mluvit anglicky i mimo lekce. Ale s kým a kde?

Kdykoliv mi někdo položí tuto otázku, poskočím radostí. Jsem v kontaktu s úžasnými lidmi, jejichž rodným jazykem NENÍ čeština, a kteří moc rádi poznají i vás. Zorganizuji setkání, akci, piknik, posezení, výlet, přednášku, cokoliv nás napadne. Pokud jste introverti a raději trávíte čas u počítače, i pro vás existují řešení v podobě různých programů a služeb na internetu. Například služba iTalki.

.