Moje dvaadvacítka

Jako v závěru každého roku, dělám šneka. Uzavírám se do sebe. Spím, čtu, přemýšlím, co bylo, je a bude. 

“Jednadvacítka” byla jízda. S radostí ale zjišťuji, že rok 2022 také rozhodně nebylo jen nudné vezení se. Stále jsem řidič. Kam jsem vás i sebe sama zavezla? 

Letos byla hlavní zastávkou i destinací Hostýnská 280. V únoru jsme ji spolu s paní majitelkou Renatou dobudovaly. Také s pomocí rodiny, kamarádů a řemeslníků vše dovybaveno, smontováno, hotovo. A já jí mohla začít vdechovat život. 

Hostýnská 280

Slavnostně pro veřejnost otevřeno druhý březnový víkend. Byl to šrumec, celkem se v domečku vytočilo na 60 milých hostů. Ale pozitivní ohlasy mi byly vzpruhou, že veškeré úsilí mělo smysl. 

V dubnu jsme se zabydlovali spolu s mými úžasnými studenty, a od května se rozjely i zážitkové akce. Pro velký úspěch jsme hned dvakrát pražili a degustovali kávy s Lukášem Zubíčkem. 

Vydaly jsme se na bylinkový výlet do Bílých Karpat – na Žítkovou. Ten sobotní den prostě neměl chybu. 

V červnu pro nás v Hostýnské připravili degustaci Winaři z BpH – pan sommeliér Honza Waloschek a Jana Mikešková – a profesionálně nás provedli světem kvalitních vín. A opět se samozřejmě ochutnávalo – ještě teď jim děkuji za to, že jsem objevila kvalitní vína, a to dostupná v BpH, tedy na dosah ruky. 

V létě jsem pokračovala s Letními anglickými jednohubkami – které se objevovaly i na okně Hostýnské. Myslím, že občasné zprávy náhodných kolemjdoucích potvrdily, že se anglické minilekcičky líbily – jedna Jednohubka zavítala dokonce až na Trosky! 🙂 S aktivními účastníky Jednohubek jsme se potkali i na pikniku – jak jinak než s jednohubkami. Bylo fajn. 

V září se naplno rozjela výuka a příprava – alespoň pro mne – akce roku – Sousedského jarmarku aneb Trhu domácích dobrot. Za mne velmi úspěšná akce, během které se i vybralo spoustu penízků na charitu – i díky mnohým mým přátelům, kteří věnovali své výrobky zdarma. Poznala jsem kolem dvacítky šikovných lidí z okolí, kteří umí vyrábět neuvěřitelné a kvalitní věci z rozličných materiálů. Opět se mi rozšířil okruh nových známých. To je kolikrát to nejcennější, co díky takovým akcím může vzniknout. 

Trh mi vzal spoustu energie, ale po zbytek podzimu a roku vzniklo ještě pár akcí – se Soňou Jiříčkovou jsme Hostýnskou provoněly zimní aromaterapií, vyzkoušeli jsme zimní pražení a ochutnávku kávy, a završili tvořivým odpolednem se zimními věnci a floristkou Lenou Ch. Zapletalovou. 

Bylo také pár akcí, které se nepodařily s ohledem na nízký zájem veřejnosti – a to mnou oplakaný workshop Zdravá chodidla či sebepoznávací kurz Laskavé komunikace. Neberu to ovšem jako neúspěch, neboť kdo nic nezkusí, nic nepokazí, ale taktéž nic nezíská. 🤗

Rok 2022 jsme spolu se studenty uzavřeli předvánočními posezeními u dobrých drinků a napečeného cukroví, a hlavně…….byla už jen pohoda. Neboť stále platí, že do Hostýnské se chodí spolu s přáteli čerpat energie a starosti se zde odhazují stranou. 

Když to shrnu, byl to rok náročný, ale radostný. Přežili jsme jej ve zdraví, a věřím, že i ten příští přinese spoustu hezkého. Ostatně, jaký si ho uděláme… Udělejte si ho takový, o jakém sníte. Chce to jen jedno – zvednout se a začít prvním malým krokem. Přeji vám odvahu udělat ho. Sílu, zdraví, dobré lidi kolem vás. A dar užívat si každodenní, zdánlivě obyčejné okamžiky, kterých je kolem nás plno. Vážit si domova, rodiny, přátel, dobrého jídla a pití. A – úsměv prosím. Hodně úsměvů. Nejen v novém roce.

Hello, 👋 chcete být in?

Pokud mi svěříte svůj e-mail, žádná pozvánka na novou akci vám neuteče.

Nebojte, žádné spamy!