Jednohubky

Letní anglické jednohubky k snídani

Nenechte svoji angličtinu přes léto spát, ale zároveň zpomalte, nabírejte energii a odpočívejte.

Obojí půjde díky mým ranním e-mailům, které spolknete jako jednohubku. 

V červenci a srpnu, od pondělí do pátku. Ranní anglická jednohubka se těší, až si ji dáte! 🙂

profilovka Lenka Olšová a Big Ben

Jak ranní e-maily fungují?

Každý pracovní den v 7.30 vám přijde e-mail, jehož přečtení vám nezabere déle než vypití šálku čaje.

Co v něm bude?

Pondělky – frázová slovesa

Úterky – časté chyby českých studentů

Středy – gramatika – časy

Čtvrtky – hovorové cool výrazy

Pátky – anglicky s vtipem

Ale překvapení s jinou náplní se nevylučuje. 🙂

Součástí bude nedělní krátké opakovací shrnutí předchozího týdne,
kde si můžete ověřit, jak jste na tom s krátkodobou pamětí. 🙂

Pro koho jednohubky jsou a pro koho ne?

Nejsou pro úplné začátečníky, ale pro ty z vás, kteří se považujete za ty „věčné“, již ano. Velmi pokročilí studenti se mohou také něco dozvědět, ale nejvíce využijete vy – mírně až středně pokročilí.

A co na e-maily říkají někteří odběratelé z loňského roku?

Lenčin nápad je skvělý, protože není nic lepšího než po ránu otevřít svou emailovou schránku, kde už na vás čeká nová fráze či vysvětlení určité gramatiky. Každý e-mail obsahuje stručné, ale výstižné vysvětlení a také použití na konkrétních příkladech. Kromě stručnosti oceňuji i jejich rozmanitost, ať už se jednalo o nejčastější gramatické chyby nebo o praktické fráze pro každodenní použití. Třešničkou na dortu je pak každotýdenní souhrnné opakování celého týdne.

Ranní e-maily doporučuji všem, kteří milují angličtinu, protože i když to tak nevypadá, díky této krátké a nenásilné metodě si člověk rozšíří svou slovní zásobu a upevní gramatiku. Děkujeme Leni!

Katka Adamíková

Anglické ranní jednohubky jsou skvělé! I mně jako věčnému začátečníkovi vždy přinesou něco nového, velice zajímavého, s čím se člověk hned tak nesetká. Líbí se mi, že jsou krátké a dobře vysvětlené. Tím si to člověk snáze zapamatuje. 🙂 Pro mne je to od tebe the icing on the cake. 🙂

Karel Pikna

Ranní e-maily od Leni můžu doporučit všem, kteří se chtějí stručnou a nenásilnou formou naučit něco nového z angličtiny. Velmi oceňuji, že se jejich obsah a zaměření neustále mění. Z gramatiky jsou v nich především nejčastější chyby, kterých se dopouštíme. V jiných jsou idiomy, které se vždy hodí pro oživení slovní zásoby.

Lenka Krejčová

Lenčiny ranní e-maily byly skvělým zpestření pro učení nových slov či idiomů. Chodily v dobrou hodinku, akorát ke snídani, takže skvěle využitý čas pro čtení. APADy jsem si psala na lístečky, které mám v práci stále na očích, a když se to hodí, snažím se je využít během dne několikrát. Moc mě to bavilo!

Jolana Křižanová

Přihlaste se k anglickým snídaňovým jednohubkám

Nyní můžete nastoupit do kurzu na srpen 2023 – přihlášky prosím do neděle 30/7 do 12:00. Poté mizím na pár dní mimo civilizaci a sítě a nebudu vás moct přidat do databáze od pondělí 31/7. Pozdější přihlášky – lekce vám pošlu zpětně na konci prvního srpnového týdne. Cena srpnového kurzu – Kč 300,-. 😊

Jdete do toho se mnou? Budu se těšit, komu budu snídaňové jednohubky servírovat!