How will YOU spend your summer?

Moc zdravím všechny příznivce angličtiny na sklonku dalšího školního roku. Toto uteklo. Ani jsem nestačila psát o novinkách během školního roku. Než jsem se k psaní dostala, už to nebyly novinky. Měla bych se polepšit. I should do better.

Na svých studentech i sama na sobě již téměř od května cítím, že síly ubývají, udělaných domácích úkolů taktéž, aktivita na lekcích klesá. Myslím, že zcela přirozeně, nedělám z toho žádnou velkou vědu. Během roku lehce spadneme to jakéhosi „koloběhu“, kdy už nevnímáme detaily, ale jen se tak „valíme“ dopředu. Před sebou hrneme resty, někdo od září, jiný od vánoc, na náladě to moc nepřidá. Já mám velkou výhodu v tom, že jsem sama sobě pánem, a tak si pravidelně ordinuji dvouměsíční letní volno. Komukoliv to řeknu, slyším, „ty se máš“, pokud tedy onen dotyčný neučí. Jak se to ale vezme. Není totiž volno jako volno.

Živím se cizím jazykem. Mí studenti platí penězmi a časem, aby se naučili cizí jazyk. Přitom se nesmírně těšíme na letní volno. Jenže…znamená to „volno“, že cizí jazyk úplně vypustíme z hlavy a nebudeme dělat vůbec nic? To se, upřímně, moc nevyplatí. NĚCO bychom dělat měli, a když už je léto, NĚCO bychom měli dělat JINAK. Hlavně neustat.  Pokud to tedy nechcete vzdát úplně. Což by ale byla škoda, když už jste tak daleko, ne?

Já samozřejmě trávím své „volno“ (mimo jiné) s angličtinou. Sleduji seriály, videa, čtu knížky, poslouchám audioknížky. Letos jsem se rozhodla ještě pro větší změnu. Chci na sobě zapracovat tak nějak pořádně. Proto jsem využila nabídky mé oblíbené polyglotky Lýdie Machové, která přišla s nápadem Akademie pro učitele. 30 učitelů z celého světa, 2 měsíce výuky, vzájemné setkávání se ve skupině, podpora, inspirace, vzdělávání, učení. Především ale, učení hrou. Experimentováním. Co mě bude bavit, to budu dělat. Co bavit nebude, to dělat nebudu. Jednoduché, prosté, mělo by samozřejmě platit nejenom v létě. Mluvím především o dospělých studentech, ne dětech školou povinných. Ty občas holt musí dělat i to, co je nebaví. My už ale máme tu výhodu, že si můžeme naši cestu zvolit. Rozhodla jsem se i proto, že vám chci hledání té vaší cesty zjednodušit, ulehčit, inspirovat.

O své zkušenostmi a zážitky se budu dělit, a uvidíte, zda-li se vám alespoň některé z nich budou líbit či hodit. Těším se na naše společné objevování.

Hezké léto vám všem. Věřím, že se alespoň s některými z vás uvidím na některé z mých letních „free“ akcích s angličtinou. Informace budu zveřejňovat zde, v Edmodu i na FB.

Srdečně zdravím.

Lenka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hello, 👋 chcete být in?

Pokud mi svěříte svůj e-mail, žádná pozvánka na novou akci vám neuteče.

Nebojte, žádné spamy!